Skip to main content

Koszyk

Kim jest Twój największy hejter? Odpowiedź może Cię zszokować!

Niewiara w siebie, niska samoocena, poczucie bycia gorszym, brzydszym, odrzuconym, nic nie wartym. Jeżeli i Tobie takie emocje towarzyszą w życiu to znak, że w Twojej podświadomości działa sabotażysta, hejter czyli negatywny wzorzec, zapisany tam bardzo dawno temu. Jak z nim walczyć ?
Pomóc może …lustro.

Z mojej pracy: 
Piękna, doskonale wykształcona prawie 40 -letnia kobieta, mąż, dwójka dzieci w wieku szkolnym, własna firma, bardzo dobry status materialny. Na pierwszy rzut oka…wszystko doskonale, w środku jedno wielkie cierpienie.
Paniczny lęk o utratę doskonałości zewnętrznej z takim mozołem budowanej od dziecka.
Piękne, luksusowe stroje nie cieszą, podobnie jak zabiegi w spa, są raczej koniecznością…wymogiem potrzebnym, by sprostać gustowi męża i środowiska. Lustro największy wróg…to w nim widać każdą zmarszczkę, dysproporcje w sylwetce ( nadmienię, że sylwetka fantastyczna, idealnie proporcjonalna).
Odkąd pamięta czuła się ciągle “nie taka”, ciągle nie mogła zrozumieć dlaczego tak bardzo się podoba innym…mężowi kiedyś też, ale się odsunął…”W sumie to dobrze, może wtedy nie zauważy, że się starzeję ”
“Dlaczego mi tak trudno?” – pyta z histerią w głosie.
“Już dłużej nie wytrzymam, Pani pracuje z wyglądem, kobiecością, proszę mi pomóc…”

Proszę by stanęła przed lustrem. Z uśmiechem i dość nerwowo mówi „o nie…tylko nie lustro”
Patrzę na jej mimikę…zmarszczone brwi i w pogardzie wydęte usta, zaciskające się pięści i złość oraz komentarz „powinnaś lepiej wyglądać…postarać się bardziej” powiedziane tonem, którego wcześniej nie słyszałam od niej.
– Kto tak do Ciebie mówił? – pytam
– Matka – odpowiada Ona.”
Ciąg dalszy na portalu Dzień Dobry Włocławek

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments