Skip to main content

Koszyk

Twoja prawda jest Twoją prawdą, tak jak moja prawda jest moją prawdą. Bez zmierzenia się z prawdą o Sobie niewiele zdziałasz. Twoja prawda jest sumą wszystkich Twoich doświadczeń od narodzin do dnia dzisiejszego. To wewnętrzna interpretacja wszystkiego, z czym wchodzisz w kontakt.

Istotnym jest czy wchodzisz z postawy zgody ( TAK ), czy oporu ( NIE ).

O tej prawdzie teraz piszę, bo to jedyna prawda dająca prawdziwe wyzwolenie wewnętrzne i dokonująca realnej zmiany w Twoim życiu.

Cierpienie bierze się z NIEzgody na to, z czym stykasz się w swojej rzeczywistości. Zawsze najpierw zadziewa się to na poziomie myśli, by natychmiast przejawić się za pomocą uczuć i emocji w ciele, a kiedy trwa długo, albo jest nagłym szokiem…zaskoczeniem, to przejawi się w postaci choroby, dysfunkcji ciała, straty materialnej albo rozpadu relacji. Przyczyną wszystkich wymienionych skutków jest negująca postawą wobec świata. Wiara w to, że ta interpretacja jest prawdziwa. A interpretacje są przecież różne, bo my jesteśmy różni.

Twoja prawda jest prawdziwa w kontekście Twoich uczuć i emocji.  To właśnie one bezpośrednio wpływają na jakość Twojego życia przyciągając określonych ludzi i zdarzenia. Twój wewnętrzny skrypt, czyli zasoby w postaci przeżyć, wyuczonych umiejętności, określi Twoją interpretację ludzi, otoczenia, zjawisk.

Jak oceniasz świat, w którym żyjesz?

Jak oceniasz jakość swojego życia?

Jak osądzasz ludzi, którzy Cię otaczają?

Kiedy robisz to automatycznie, może się okazać, że wyrażasz czyjąś prawdę, zamiast własnej. Może to być prawda Twoich Rodziców, Dziadków, Babć, nauczycieli, sąsiadów, przyjaciół. Ta prawda przejawi się w Twoim ciele poprzez spokój i rozluźnienie, bądź napięcie i niewygodę.To reakcja ciała jest informacją zwrotną, czy ta prawda jest prawdziwa.

Prawdą na każdym poziomie bycia Człowiekiem jest miłość, czyli energia z której zostaliśmy stworzeni. Moment, w którym kochamy, to moment dobrostanu mentalnego, uczuciowego, fizycznego, a w konsekwencji również materialnego.

Kiedy oceniasz negatywnie to, w czym uczestniczysz, będziesz odczuwać dyskomfort polegający na lekko niemiłym odczuciu, ale może to też być panika, powodująca bolesne skurcze mięśni, jak to się np. dzieje w przypadku tężyczki. Wszystko zależy od ważności emocjonalnej dla Ciebie, tego z czym się stykasz i przeżyć, jakie towarzyszą danemu wspomnieniu lub zdarzeniu.

Jak stanąć w swojej prawdzie?

Przede wszystkim musisz mieć gotowość na to, by zrobić zmianę. Puszczenie oporu polega na świadomej konfrontacji z tym, co wywołuje niekomfortowe uczucia, takie jak: zazdrość, złość, żal, gniew, smutek, rozczarowanie, nienawiść, lęki etc.

Świadomie trzeba te uczucia przetransformować, godząc się na chwilową niewygodę i spadek nastroju. Wiem, że to trudne, bo sama transformuję swoje życie, ale też wiem, że jest to możliwe przy użyciu właściwych narzędzi. Transformuję z moimi Klientami różne przeżycia w czasie sesji indywidualnej “Powrót do Siebie” i zapewniam Cię, że za pomocą mojej “Terapeutycznej Gry Umysłowej AWATAR©” jest to skuteczne i szybkie.

Wynagrodzeniem za ten poczyniony wysiłek jest poczucie ulgi w ciele i nowa perspektywa w obszarze, z którym pracujesz. Scalasz się w całość, docierasz do własnej prawdy. W każdym procesie terapeutycznym chodzi o umiejętność rozpoznania emocji i pozwolenie na jej wybrzmienie za pomocą różnych form ekspresji ciała.

Umiejętność puszczania oporu jest kluczowa terapeutycznie, ponieważ dopiero wtedy możemy spojrzeć na osobę, miejsce czy zdarzenie bez różowych okularów, albo krzywego zwierciadła.

Przytomna perspektywa powoduje, że zdecydowanie łatwiej jest działać, bo energia poświęcana na opór zostaje uwolniona do nowej aktywności. Negatywne emocje przestają mieć nad Tobą władzę.

Prawda Cię wyzwoliła!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments