Skip to main content

Koszyk

Własna droga to marzenie wielu osób wkraczających na ścieżkę rozwoju osobistego. Wiedz, że na własnej drodze jesteś zawsze, nawet jeżeli jest dla Ciebie uciążliwa, albo czujesz, że błądzisz. Dobra wiadomość jest taka, że w każdej chwili możesz wybrać inną drogę. I to w wyborze oraz perspektywie drogi leży problem, nie w samej drodze.

Jeśli chcesz wejść na swoją drogę potrzebujesz zacząć z powrotem CZUĆ…i poddać się prowadzeniu przez życie. 

Czasami będziesz prowadzona(y) do ludzi, zajęć czy miejsc, które jawią Ci się mało atrakcyjnie, ale są one często drzwiami, poprzez które przechodzisz z jednej drogi na drugą, zdobywając mądrość wynikającą z tego doświadczenia. 

Umiejętności praktyczne są tak samo niezbędne jak korzystanie z intuicji.

Uczysz się ich krok po kroku. Mądra Mama nie da małemu Dziecku od razu 3 kulek loda, bo go nie utrzyma. Zaczyna od wafelka, potem trochę loda, a kiedy to opanuje, dostanie kulkę. Następnie, gdy nabierze siły…może dostać dwie. Mama to życie.

Praktyczne działanie jest niezbędne byś mogła/mógł zrealizować swoją misję, czymkolwiek ona dla Ciebie jest. 

Misję rozpoznasz ją po uczuciu ekscytacji, sensu z działania, radości i satysfakcji.

Dlatego nigdy nie mów „nigdy”, bo Człowiek wie tyle o Sobie, ile sprawdzi w doświadczeniu. 

Jeżeli nie wiesz aktualnie co masz robić, rób to, co jest aktualnie do zrobienia. Zawsze coś jest. Nie siedź bezczynnie! 

Napięcie bezczynności i nudy najlepiej rozbija działanie… posprzątaj swoją przestrzeń, to od razu przydaje mocy! Wyrzuć niepotrzebne rzeczy, a te które posiadasz ułóż z atencją. Przeczytaj rozwojową książkę, czy artykuł, poćwicz, wyjdź na spacer.

Ciesz się tym etapem, na którym teraz jesteś! 

Zawsze znajdziesz jakiś pozytywny aspekt sytuacji, ponieważ każda go w sobie zawiera. Tak jak każdy problem, ma w sobie rozwiązanie. 

Jesteś w procesie swojego życia, nieustannie się rozwijasz. Pauza, to jedynie moment przejścia z jednego świata do drugiego…czasami potrzebujesz nabrać siły przed zadaniem, które za chwilę się przed Tobą wyłoni. 

Zaufaj i utrzymuj dobre nastawienie!

To ważne, żeby przesuwać się na pozytywne linie życia, apatia i zwątpienie niestety przesuwają Cię w niechciane rejony.

Każdy z Nas jest INDYWIDUALNOŚCIĄ, każdy ma projekt własnej Duszy, który musi samodzielnie odkryć. 

Inni mogą Cię do niego zainspirować, czy dać Ci narzędzia, dzięki którym dotrzesz do tej wiedzy, ale nie możesz podążać drogami innych Ludzi, ponieważ każdy ma własną, którą wyznacza kompas jego uczuć. 

Słuchaj Siebie. 

Musisz wsłuchać się w swój wewnętrzny głos i nauczyć WYBIERAĆ, podejmować decyzje. Oznacza to pożegnanie dzieciństwa i Rodziców.

Potrzebujesz odbyć podróż w przeszłość, by utulić, zagoić rany, obdarzyć miłością swoje Wewnętrzne Dziecko, a następnie zabrać je ze Sobą do teraźniejszości stając się jego Opiekunem. Oznacza to etap, kiedy Rodzice stają się Twoimi partnerami, a Ty przestajesz ich ratować, udoskonalać, realizować ich niezrealizowane ambicje i marzenia. Potrzebujesz pojednać te dwie energie w Sobie – jedną od Matki, drugą od Ojca. Jeśli tego nie zrobisz, przeszłość zawsze będzie sabotowała Twoje starania pójścia własną,  dorosłą drogą.

W tym zakresie z chęcią Ci pomogę, bo od lat przeprowadzam ludzi z dzieciństwa do dorosłości ( Umów się na sesję indywidualną ).

Niedokończone historie z Rodzicami, szczególnie tam, gdzie role się odwróciły, to przeszkody w wewnętrznej komunikacji pomiędzy ciałem, Duszą i umysłem, przez które „nie wiesz”. 

To „nie wiem” to tylko pozór, ponieważ Twoja duchowa Esencja, WIE kim masz zostać, po co jesteś w tym miejscu i co należy zrobić dalej. 

Jeżeli z jakichkolwiek powodów, okoliczności życiowych utraciłaś(eś) tę zdolność posługiwania się wewnętrznym kompasem zwanym intuicją, potrzebujesz odzyskać dostęp do niej. Inaczej nie wejdziesz na swoją drogę.  

Zrobisz to tylko świadomie uwalniając przeszły bagaż emocjonalny z ciała, zanurzając się w ciszę,  wsłuchując w Siebie. 

Nie zniechęcaj się, jeśli na początku nic nie słyszysz, albo mało. Prawdopodobnie nie byłaś(eś) słuchana(y) w dzieciństwie przez najbliższych. Potrzebujesz tę naturalną zdolność odzyskać. Masz ciało pełne blokad, więc podświadomość będzie Cię zabierać z tego działania i prowadzić do kompulsywnych zachowań, takich jak objadanie się, używki, czy inne działania, które zabierają Cię z obranej drogi. 

Masz w Sobie Iskrę Bożą, ale każdy z Nas musi ją samodzielnie w Sobie rozniecić.

To może nie być łatwe, ale nikt nie obiecał Ci, że takie jest. Wyzwania są naturalną częścią życia, jeśli nie nauczysz się właściwej emocjonalnie postawy do nich, pochłonie Cię stres, który jest tylko nieświadomym programem Twojego umysłu. Możesz nad tym pracować, by to zmienić. Opracowałam specjalny program terapeutyczno – rozwojowy ALCHEMIA SIEBIE™, który kompleksowo nauczy Cię świadomie żyć i działać skutecznie w teraźniejszości. Trwają zapisy na II edycję Levelu I, która rozpocznie się w lutym 2024.

Świat potrzebuje Ciebie w unikalnej wersji, dlatego nie możesz naśladować Innych, bo wtedy poniesiesz porażkę. Droga, którą podążysz może nie mieć sensu dla nikogo poza Tobą. I nie musi. Ty masz własną drogę, więc czas najwyższy na nią wkroczyć. 

Po co?

Ponieważ idąc do swojego celu, warto cieszyć się drogę – spełniać się, doświadczać sensu życia i jego obfitości, mieć satysfakcjonujące relacje z ludźmi.

Kiedy tylko podejmiesz taką decyzję, życie zaraz Cię poprowadzi – dostaniesz impuls do postawienia kroku. Odważ się go postawić!

A wtedy…Twoja droga dosłownie zacznie rozwijać się przed Tobą.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments